God sv. Cecilije

Sveta Cecilija – zavetnica cerkvene glasbe goduje 22. 11. in v vrtcu smo se vzgojiteljice odločile, da bomo ta dan posvetili glasbi. Po zajtrku smo se vse skupine zbrale na skupnem praznovanju v igralnici Lučk. Otroci so najprej prisluhnili legendi o življenju sv. Cecilije. V nadaljevanju se je vsaka skupina predstavila z eno ali več pesmicami. Po predstavitvi skupin smo skupaj zapeli še nekaj pesmic, ki jih bomo peli na srečanju s starši v mesecu decembru. Na koncu pa nas je presenetila Tajda in vzela v roke harmoniko, ki jo v vrtcu ne slišimo prav pogosto. Skupaj smo z navdušenjem zapeli in zaplesali ob njenih zvokih.
Dan glasbe se je nadaljeval po skupinah, kjer so otroci izdelovali instrumente iz odpadnega materiala in glasbeno ustvarjali z igranjem na tiste instrumente, ki so jih prinesli od doma.