Priprava na velikonočne praznike

Ob koncu meseca marca smo se v vrtcu bolj poglobljeno pripravljali na velikonočne praznike. Pričeli smo s petkom, 22.3. ko smo pripravili in izvedli delavnico izdelovanja butaric iz zelenja in krašenje oljčnih vejic skupaj z našimi ožjimi in širšimi družinskimi člani. Odzvalo se je lepo število obiskovalcev in izpod rok pridnih in spretnih ustvarjalcev je nastalo veliko čudovitih butaric. Sledilo je praznovanje materinskega (starševskega) dne, ko so otroci s svojim skromnim darom, pesmico in s hvaležnostjo razveselili svoje starše. Priprave na praznike smo nadaljevali z velikonočnimi delavnicami. Otroci so izdelovali košarice, voščilnice, risali vzorčke na pirhe, primerno okrasili igralnice, obiskali cerkev itd. Na Veliki četrtek in Veliki petek smo se skupine zbrale in skupaj spremljale vsebine teh duhovno bogatih dni. Pogled smo uprli tudi v veličino praznika, ki smo ga nato doživeto spremljali v krogu svojih domačih.

V torek, po praznikih, ko smo se zopet vrnili v vrtec, pa smo praznovanje velike noči proslavili, počastili še z velikonočnim zajtrkom in velikonočnim sporočilom, da dobro vedno premaga zlo, da ljubezen vedno zmaga nad sovraštvom!